Blog studentky filmové vědy věnovaný (překvapivě) filmu
a audiovizuální kultuře vůbec. Vzhledem k mému zájmu
o asijské země a Japonsko především lze počítat, že zde
naleznete ponejvíce články o japonských filmech, anime
a TV produkci.

Blog přenesen na BlogspotDrobná rekapitulace AFO

19. dubna 2010 v 0:07 | Natascha |  téma / úvaha
A když říkám drobná, tak tím opravdu myslím DROBNÁ! Jelikož na dlouhou nemám čas, protože samozřejmě velmi poctivě píšu svou bakalářskou práci, už ji dokončuji a skoro svazuji... (Just kidding, jsem v háji).

Nejdřív bych asi měla říci, co to AFO vlastně je. Pro ty línější - Academia Film Olomouc, festival populárně-vědeckých film, pořádaný Katedrou divadelních, filmových a mediálních studií Univerzity Palackého v Olomouci. Pro ty zvídavější info ZDE.

Stejně jako minulý ročník, jsem se aktivně nahrnula do redakce AFOhledu, tedy festivalového deníku, čehož jsem posléze trpce litovala (ano, bakalářka nepostupovala mílovými kroky...).

Jakožto novinkářka píšící především na web festivalu jsem víceméně kromě kraťasů neviděla skoro žádný film (2 ucházející snímky o geniálních autistech a Molova sladká uspávačka o čokoládovně budiž výjimkou), protože na ty se prostě novinkář neposílá, pokud tam není host. Zato jsem navštívila spoustu přednášek a poseděla si s papaláši v Kapli Božího Těla při slavnostním zahájení.

Pár poznatků zejména k oněm přednáškám:
  • Lidi, sakra, naučte se anglicky. Slyšet všechno anglicky a pak ještě v unuděném českém překladu je k vzteku. Člověk pak neskutečně ztrácí pozornost a i zajímavá přednáška je prostě uspávající.
  • Přednášky by neměly být hned v 10 ráno, nikdo na ně pak nechodí, což je trapas, jelikož host si pak chudák jistě připadá jak blbec, když vážil cestu a v sálu sedí 5 lidí. Odpolední přednášky byly většinou jakžtakž naplněné a opravdu si nemyslím, že by to bylo jen větší zajímavostí tématu.
  • K titulkům u filmů - kdo je sakra dělal a kdo je posléze posouval?! Chudáci ti, co neuměli anglicky (viz první bod, fakt se tu angličtinu naučte, jinak jste v háji!).
  • Překvapivě zajímavé zahájení - nutit všechny ty univerzitní a krajské mocipány k prapodivným experimentům bylo příjemně bizarní. Nejlepší zahájení, co jsem na AFO viděla.
I přesto, že těch pár poznámek je spíše nespokojené brblání, bylo to fajn. Příští rok se zase cpu do AFOhledu, jelikož je fajn chodit s visačkou štábu (ne že bych ji celu dobu neměla schovanou v tašce...).
Tady končí tento článek, jelikož více napsaného textu by zničilo snahu o DROBNOU rekapitulaci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.