Blog studentky filmové vědy věnovaný (překvapivě) filmu
a audiovizuální kultuře vůbec. Vzhledem k mému zájmu
o asijské země a Japonsko především lze počítat, že zde
naleznete ponejvíce články o japonských filmech, anime
a TV produkci.

Blog přenesen na BlogspotTrojnásobná nálož drsných asijských žen

11. února 2008 v 18:12 | Natascha |  asie / japonsko
Díky laskavé péči t_gona se mi dostala do rukou (respektive do virtuálních spárů mého notebooku) jihokorejská trilogie, ve které hlavou zločinného gangu může být klidně i žena. Taková šéfová pak dokáže všem kolem nakopat zadek, přitom vypadat půvabně a ještě bez problémů pobavit.


Originál

Režie
Hrají

Rok
Země
Žánr
Délka
MY WIFE IS A GANGSTER

Jopog manura
Cho Jin-gyu
Shin Eun-Kyung, Park Sang-Myeon, An Jae-mo, Go Ju-yeon

2001
Jižní Korea
komedie / akční / romantický
107 min
První díl nám představuje hrdinku, která se stane prototypem (později v trilogii už nepřekonaným) na první pohled půvabné krásky, která má však neotesané chlapské chování a její končetiny už v akci ztrestaly pěknou řádku mužů. Eun-jin zvaná Mantis (tedy kudlanka) je jedním z bossů jihokorejského podsvětí, svým podřízeným vládne pevnou rukou, a ti ji za to ještě milují. Po dlouhé době se jí podaří najít dávno ztracenou sestru, která umírá, a ta má poslední přání - chce vidět sestru vdanou. Tak je Eun-jinin gang pověřen hledáním a posléze ukecáváním vhodného manžela. Tím se stává obtloustlý uťápnutý úředník Su-il, který má sice nejdřív radost, že splašil takovou krásku, brzy ale zjišťuje, že obhroublá Eun-jin asi nebude zrovna vzornou ženuškou. Navíc začíná Eun-jin mít problémy s konkurenčním gangem Bílého žraloka...

My wife is a gangster se sice může "pochlubit" anticenou Ready-Stop Award, která je jakousi korejskou obdobou Zlatých malin, ale je také prvním jihokorejským filmem vůbec, jehož práva byla prodána americkému studiu (konkrétně Miramaxu) na zremakeovaní. Americká verze však dosud nevznikla Naštěstí, protože by se určitě jen těžko podařilo zopakovat unikátní popcornový mix šílených vtipů, slušné akce i nemalé porce romantiky, to vše v adekvátně naměřených dávkách, jak to umějí jen v Asii. Největším kladem je hlavní postava Eun-jin v rozkošném podání Shin Eun-kyung. Její mužské chování se spájí s neokázalou krásou i akčními schopnostmi, a její prapodivné namlouvání manžela je skutečnou lahůdkou. Stejně tak skvěle vybrán je i představitel jejího manžela, který se ňoumovitě snaží o první sexuální kontakt. Potud komediální složka, která se posléze změní spíše v romantické drama, kdy si ti dva samozřejmě najdou k sobě cestu. Na akci expert nejsem, ale tady je dle mého názoru dobře provedená, a obvzláště potěší boj ve větrném poli po vzoru Akiry Kurosawy. Bohužel možná příliš mnoho času je věnováno vedlejším postavám - členům Eun-jinina gangu, a i když minimálně jedna postava má svůj potenciál (chlápek s kovovou destičkou v hlavě), jejich osudy jsou tady více než zbytečné.

Verdikt: * * * *Originál
Režie
Hrají


Rok
Země
Žánr
Délka
MY WIFE IS A GANGSTER 2

Jopok manura 2: Dolaon jeonseol
Jeong Heong-sun
Shin Eun-Kyung, Jang Se-jin, Ju Hyeon, Ryu Hyeon-kyeong, Jo Mi-lyeong

2003
Jižní Korea
komedie / akční
104 min
V druhém díle se opět setkáváme s Eun-jin, která však hned na začátku spadne z vysoké budovy a ztratí paměť. Jelikož neví, kam patří a kde jít, ráda se stává poslíčkem v restauraci postaršího Jae-cheola, který po ní neustále pokukuje. Eun-jin se samozřejmě snaží zjistit, kdo je a její pokusy nejsou vždy zrovna zdraví prospěšné. Nakonec se jí vzpomínky pomalu nevracejí díky její zoufalé snaze, ale díky okolním událostem... Eun-jin se dává do boje s gangem, který chce zbořit restauraci, jež se pro ni stala novým domovem, a sbližuje se i s šikanovanou Jae-cheolovou dcerou. Nelení ale ani její bývalý protivník Bílý žralok, a usilovně ji hledají i její bývalí kumpáni.
Už z popisu děje je celkem jasné, co je největším problémem druhé gangsterské ženy - roztříštěnost dějů, které jsou často naprosto zbytečné (např. vztahy s Jae-cheolovou dcerou, či boj za záchranu restaurace se staviteli obchodního centra - navíc není snad většího klišé...), kdy se jednotlivé linie střídají bez ladu a skladu. Bohužel i humor se vytratil, a zejména Eun-jininy výstupy vracení paměti jsou až na jedinou výjimku (snězení bílého hada) zoufale nevtipné. S ránou do palice se ztratila i původní postava neotesané, ale netradičně půvabné šéfky. Tahle Eun-jin má sice stejný obličej, ale zamilovat si ji už nedokážete. Na konci to sice vypadá, že v dalším díle byste mohli dostat vaši starou známou, ale v tomhle ohledu má třetí díl přichystané nemilé překvapení.... Bohužel i akce je tentokrát na první pohled nepovedená a člověk se až diví, že kolem postav nevidí omotané dráty. Na konci potěší minirolička Zhang Ziyi.

Verdikt: * * *Originál
Režie
Hrají

Rok
Země
Žánr
Délka
MY WIFE IS A GANGSTER 3

Jopog manura 3
Cho Jin-gyu
Qi Shu, Lee Beom-su, Hyeon Yeong

2005
Jižní Korea / Čína
komedie / akční / romantický
116 min
Závěrečný díl překvapí hned na začátku tím, že s předchozími nemá kromě názvu nic společného. Na konci to vypadalo že se Shin Eun-kyung seřeže s Zhang Ziyi, místo staré známé ale přichází nová známá. Aryong - dcera jednoho z bossů Triád je obviněna z vraždy jiného ze šéfů, a je nucena opustit Hong Kong. Za útočiště si vybere Jižní Koreu, kde je její ochranou pověřen pomalejší Ki-chul spolu se svými dvěma poskoky. K této partičce se přidává také svérázná překladatelka, která má překonat jazykovou bariéru mezi oběma stranami. Naneštěstí pro ně (a naštěstí pro diváka) začne jít brzy Aryong po krku skupinka najatých zabijáků. A v této vyhrocené situaci se najde i čas na lásku...
Po prvotním rozhořčení, proč film vůbec nese stejné jméno, jako předchozí dva, když s ním nemá kromě faktu, že hlavní hrdinka je drsňačka schopná dostat do nemocnice větší množství mužů než je zdrávo, nic společného, a po počátečních nesympatiích k nové hlavní postavě (Qi Shu mi neskutečně připomínala svou drsnou pózou Michelle Rodriguez v libovolné roli - a já tu ženskou prostě nesnáším) se karta obrátila. Komediální složka je tady nejsilnější z celé žensko-gangsterské trilogie, a přestože 80% vtipů obstarává překladatelka (která jistojistě o pravidlech překladatelské etiky nikdy neslyšela), i posté opakovaný vtip JE vtipem. Jako bonus je tady naprosto úžasná honička v autě, kvůli které slova jako "vzrušující jízda" dostávají nový smysl... Konec zase dostává ten správný dramatický a dojemný nádech. Bohužel když si člověk vzpomene na Eun-jin z prvního dílu (i když se Aryong postupem času z nafrněné dámy stává celkem sympatickou slečnou) nelze nezalitovat, že se Shin Eun-kyung nevrátila...

Verdikt: * * * *


Více obrázků v Galerii!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tombac tombac | Web | 24. března 2008 v 23:44 | Reagovat

Celý (povedený) text můžu jen podepsat. Jihokorejské "Zlaté malině" udělené jedničce jsem se dost divil, jelikož mi ten film přijde z mnoha úhlů pohledu kvalitní, přestože hlavní zásluhu na tom má skvělá Shin Eun-kyung, kterou jsem si na nějakou dobu díky této roli doslova zamiloval. Dvojka zklamala a trojka vcelku překvapila, i když na Qi Shu jsem si musel nějakou chvíli zvykat. "Sexy" jízda auťákem opravdu stojí za to. :)

2 Albertket Albertket | E-mail | Web | 3. června 2018 v 23:16 | Reagovat

The prostate is a vital part of a male's reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate gland is located just in front of the rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, in most cases really really irritating and inconvenient for the patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.

Prostate infection, also called prostatitis, is the most common prostate-related problem in men younger than 55 yrs . old. Infections of the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of types of prostate infection. It is due to bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition of the particular defect inside the gland as well as the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be a result of trauma on the urinary tract or by infections originating from the rest in the body. A patient may feel testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal in the prostate defect followed by the use antibiotics and NSAIDs to treat the soreness.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not even to establish the sources of these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and high lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate weight loss program is important. These are some in the actions to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for health and wellness and it'll also maintain your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a couple of ejaculations weekly will help to prevent cancer of the prostate.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming more than four meals of beef every week will increase the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most crucial measure to take to make certain a wholesome prostate is to select regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you ought to select prostate examination at least once annually.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.